• :
  • :
 Гарячі лінії звернень громадян:           0-800-604-473 - Держлісагентство;      (044) 451-20-00 - Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ


ДП "Макарівський лісгосп"

 ДП "Макарівський лісгосп"

       

        Державне підприємство «Макарівське лісове господарство» розташоване в західній частині Київської області на території Макарівського адміністративного району, в Центральному Поліссі. Утворено підприємство у 1986 році, а точніше, реорганізовано з Новошепелицького лісгоспзагу, після евакуації останнього з 30-ти кілометрової зони відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС.
        Загальна площа підприємства становить 26533 га, в тому числі покрита лісами площа 23852 га або 90% території підприємства. За своїм екологічним та господарським значенням ліси лісгоспу поділяються на наступні групи: ліси природоохоронного та історичного значення (заповідні урочища, лісові та ботанічні заказники, геологічні пам’ятки природи) – 5,5 % від загальної площі; рекреаційно-оздоровчі ліси – 27,4%; захисні ліси – 11,7%; експлуатаційні ліси – 55,4%. В лісовому фонді переважаючими є соснові насадження – 69% вкритих лісовою рослинністю земель. Дубові насадження складають 11%, березові 9%, насадження вільхи чорної 8%, інші породи 3%. Середній вік лісових насаджень становить 61 рік, середній річний приріст деревини 5,0 м3/га, використання щорічного приросту 61%.
         В адміністративно-господарському відношенні лісгосп поділяється на шість лісництв: Забуянське (загальна площа 4239 га), Макарівське (5265 га), Небелицьке (4014 га), Бишівське (3656 га), Ніжиловицьке (4444 га), Комарівське (4915 га); два цехи переробки деревини: с. Небелиця та ст. Буян; прирейковий нижній склад ст. Буян; автогараж; рекреаційна дільниця. Господарська діяльність лісгоспу спрямована на раціональне та ефективне використання лісових ресурсів, підвищення ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих, естетичних та інших корисностей лісу. Щорічний об’єм заготівлі лісової продукції становить майже 120 тис. м3. Заготовлена продукція реалізується, як для споживачів внутрішнього ринку так і на експорт (Польща, Румунія, Туреччина, Китай, Корея), найбільшим попитом у споживачів користується пиловник, технічна сировина та дрова.


 


         Крім реалізації круглих лісоматеріалів, в лісгоспі розвинена деревопереробка, щорічно двома цехами переробляється на пиломатеріали 15 тис. м3 низькосортних та малих діаметрів лісоматеріалів, котрі не мають значного та сталого попиту у споживачів, проте виготовлений з них пиломатеріал знаходить свого споживача за конкурентною ринковою ціною. Такий раціональний господарський підхід дає змогу підприємству бути одним з лідерів серед лісогосподарських підприємств регіону за економічними показниками: річний обсяг реалізованої продукції 82943 тис. грн.; середньомісячна заробітна плата штатних працівників 9700 грн.; чистий прибуток за рік 12273 тис. грн.; відрахувань до бюджетів усіх рівнів 12086 тис. грн.
         Однак, яких би економічних успіхів не досягало підприємство, як би ефективно не вело свою господарську діяльність, все це є лишень засобом для успішного виконання головних завдань, котрі має виконувати будь яке лісогосподарське підприємство, а саме, забезпечувати охорону, відтворення та стале використання лісів з урахуванням екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів суспільства. Так на лісових розсадниках лісгоспу працівники щорічно вирощують більше трьох мільйонів сіянців основних лісоутворюючих порід дерев, що дає змогу кожного року відтворювати нові насадження на усіх суцільних зрубах та створювати нові насадження на не заліснених площах (понад 150 га). На двох розсадниках декоративних рослин вирощується та реалізується населенню більш як тридцять видів посадкового матеріалу для озеленення. Щорічно підприємство проводить догляд за раніше створеними ділянками лісових культур на площі 700 га, більше 500 га доглядів за молодими та середньовіковими насадженнями, біля 1000 га санітарних рубок в пристигаючих лісах. Усі перераховані вище заходи дають змогу лісовим масивам лісгоспу бути більш стійкими до несприятливих природних факторів, хвороб та шкідників лісу.
        На підприємстві функціонує лісова пожежна станція (ЛПС) оснащена чотирма пожежними автомобілями, двома спостережними телевізійними вежами для раннього виявлення лісових пожеж та іншим необхідним протипожежним інвентарем (протипожежні ранці, мотопомпи, ручний інвентар). Наявність такої станції дає змогу лісовій охороні лісгоспу оперативно виявляти та успішно боротися з лісовими пожежами, котрі спричиняють багато лиха та збитків українським лісам.
         На території ДП «Макарівський лісгосп» розташовано сім об’єктів природо-заповідного фонду України загальною площею 1464 га, на даних ділянках під охороною держави в лиці державної лісової охорони підприємства знаходиться ареал зростання цілого ряду рідкісних червонокнижних рослин (лілія лісова, гніздівка звичайна, плаун колючий, осока Буксбаума та ін.), на даних територіях законом обмежена господарська діяльність, їх межі означені охоронними знаками та інформаційними аншлагами.
        Значну увагу в лісгоспі надають пропаганді лісівничої справи серед місцевої молоді. Так під патронатом ДП «Макарівський лісгосп» в районі працюють два учнівські лісництва Ніжиловицьке та Комарівське, активними членами яких є сорок два школярі сьомих - дев’ятих класів місцевих шкіл. Учнівські лісництва приймають активну участь в житті лісгоспу: допомагають збирати лісове насіння для розсадників, постійно приймають участь у всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», під час якої посаджено не один гектар лісових культур та закладено декілька місцевих парків, за сприяння підприємства проводять природничі екскурсії та беруть участь в різних тематичних конкурсах та змаганнях.
       Найбільшою гордістю та цінністю підприємства є дружній, високопрофесійний, працьовитий трудовий колектив, котрий на даний час нараховує 245 працівників, з них 72 чоловіки є державною лісовою охороною, в безпосередні обов’язки якої входить охорона, збереження і примноження лісів.
       Починаючи з 2000 року підприємство очолює директор Рижук Володимир Сергійович, саме завдяки його наполегливій та невтомній праці лісгосп з року в рік долає нові сходинки розвитку та збільшує свій економічний потенціал.

 


Володимир Сергійович за роки роботи в лісгоспі, а починав він ще у 1995 році на посаді помічника лісничого, потім лісничого, зарекомендував себе висококваліфікованим спеціалістом лісової справи, наполегливим, вимогливим та справедливим керівником, співчутливою та доброзичливою людиною, завдяки чому досягнув істотних успіхів в роботі. Добре обізнаний зі станом справ в лісовій галузі Київщини, вміло застосовує знання і навички в роботі, оперативно виконує усі намічені виробничі плани та завдання.

Директор - Рижук Володимир Сергійович, тел. (045)-786-00-70, (050)-352-65-43
Головний лісничий - Кондрацький Сергій Володимирович, тел.(045)-786-01-42, (050)-352-65-42
Головний інженер -  Гльоза Олександр Леопольдович, тел. (045)-786-01-43, (095)-273-03-24. 


e-mail:
makarivlis@ukr.net
 

 
   
 
 
Корисні посилання
     

     
     
Контактні дані:

03115 м. Київ вул. Святошинська, 30

Факс: (044) 451-20-00; Черговий: (044) 451-20-00; (044) 451-20-30, info@kyivlis.gov.ua

Всі права захищені © 2013

При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS