Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Тетерівський лісгосп”

Державне підприємство «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Державного агенства лісових ресурсів України розташоване в північно-західній частині Київської області. По лісорослинному районуванні знаходиться в зоні змішаних лісів Центрального Полісся. Клімат помірно-континентальний. Лісгосп було створено в 1936 році. Загальна площа (станом на 01.01.2021р) – 35,69 тис.га. Підприємство має таку структуру: вісім лісництв,нижній склад деревини; транспортний цех; ремонтно-механічний цех; пожежно-сторожова охорона. Загальна кількість працюючих на підприємстві становить 170 чоловік.

Розташоване підприємство на території 2-х районів Київської області, а саме:

  • Бучанський район (26,27 тис.га) – Мирчанське, Поташнянське, Тетерівське, Пісківське, Мигальське, Кодрянське лісництва.
  • Вишгородський район (9,42 тис.га) – Кухарське, Блідчанське лісництва;

Цілі та задачі ведення лісового господарства і лісокористування

Головне завдання підприємства – відтворення і збереження лісів для сучасних і майбутніх поколінь.

Діяльність підприємства базується на екологічно орієнтованих принципах сталого ведення лісового господарства та лісокористування.

Основні цілі і задачі ведення лісового господарства наступні:

  • використання, лісових ресурсів у відповідності до їх цільового призначення;
  • використання лісових ресурсів повинно базуватись на принципах не виснажливості та безперервності і проводитись в обсягах, які не перевищують щорічного приросту деревини;
  • ефективне використання лісових ресурсів на ринкових засадах;
  • удосконалення економічно-фінансового стану підприємства;
  • забезпечення прибутковості ведення лісового господарства;
  • нарощування ресурсного і екологічного потенціалу лісу;
  • розроблення системи заходів щодо розширеного відтворення лісових ресурсів з орієнтацією на багатоцільове використання лісів;
  • вирішення лісівничо-екологічних проблем в зоні діяльності лісгоспу;
  • оптимізація структури підприємства, збільшення лісистості території до науково обґрунтованого оптимального рівня і покращення транспортної системи доріг;
  • розширення природно-заповідного фонду для збереження типових і унікальних природних комплексів та об’єктів рослинного і тваринного світу;
  • здійснення системи заходів щодо сприяння розвитку підприємницької діяльності підприємницьких структур;
  • впровадження сучасних організаційних форм господарювання, сприяння покрашенню лісівничих і економічних показників діяльності підприємства;
  • зростання зайнятості, посилення соціальної захищеності та збільшення добробуту працівників лісгоспу;
  • сприяння вирішенню соціальних, екологічних і економічних проблем місцевих громад;
  • забезпечення широкого висвітлення лісогосподарських заходів у засобах масової інформації, співпраця з науковими, екологічними та громадськими організаціями у формування лісової політики.

З загальної площі (35,69 тис.га) лісові землі cтановлять 34,68 тис. га, або 97,1 %

в.т.ч. вкриті лісовою рослинністю землі – 31,89 тис. га, або 92 %

Згідно розподілу вкритих лісовою рослинністю ділянок за панівними породами та групами віку (форма №2): хвойні насадження – 28, 2тис.га, в тому числі сосна – 28,1 тис. га; твердолистяні – 1,1тис.га, в тому числі дуб звичайний – 1,1 тис.га; м’ягколистяні – 2,6 тис. га, в тому числі береза повисла – 1,5 тис.га, вільха звичайна– 0,9 тис.га.

Основні лісоутворюючі породи: сосна звичайна – 89 %, дуб звичайний – 3 % , береза повисла – 5%, вільха чорна (звичайна) – 3 % .

Загальний запас деревини– 9,2 млн.м3.

Загальна середня зміна запасу – 161,77 тис.м3

До природо-заповідного фонду (ПЗФ) на території лісгоспу відносяться ландшафтні заказники місцевого значення «Яхнівський», площею 414га та «Бурковиця», площею 349 га, які знаходяться відповідно в Кухарському лісництві на території Вишгородського району і в Мирчанському лісництві на території Бучанського району. Виділені вони з метою збереження, відтворення та відновлення компонентів цінних типових і унікальних природних комплексів.

До ПЗФ також відносяться 7 ботанічних пам’яток природи загальною площею 17,2га, які знаходяться на території Бучанського району в Тетерівському, Пісківському і Поташнянському лісництвах.

Статут підприємства

ДП „Тетерівське ЛГ Директор Гоцуляк Дмитро Степанович  
Приймальна Вітт Валентина Володимирівна 04577-33-052

Біографічна довідка Гоцуляк Дмитро Степанович

Тел./факс: (045-77)33-0-85 Тел.: (045-77)33-0-52

Контакти для придбання дров паливних за посиланнями:

Забезпечення дровами – Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (kyivlis.gov.ua)

Щоб взимку було тепло. Як говорить… – ДП “Тетерівський лісгосп” | Facebook

e-mail: office@tetdlg.kiev.ua

сайт: www.tetdlg.kiev.ua