Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Відтворення лісів (лісові культури, природнє поновлення)

Лісовідновлення та  лісорозведення

Кожне посаджене дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це без  перебільшення цінний вклад у зелену скарбницю Київщини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквавіленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан  навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Першочерговим за своєю значимістю й еквівалентністю залишається питання  лісовідновлення, створення лісових насаджень, що перевищують зруби, покращення їх якісного складу і продуктивності.

Лісогосподарськими  підприємствами управління є одним із основних завдань лісівників забезпечення розширеного відтворення лісів, тобто створення  нових лісових насаджень в обсягах, що перевищує їх вирубування.

Протягом лісокультурних компаній  2013 – 2017 лісівники Київщини посадили понад 11,0  тис га, лісових насаджень, в тому числі було створено 100 га, нових лісів.

Велику увагу в лісових господарствах Київщини  приділяється заготівлі високоякісного насіння яке є запорукою  створення високопродуктивних насаджень.

Щорічно заготовлюється більше 48  тон лісового насіння яке подальше стає для створення нових лісів області.

Нині на підприємствах  лісового господарства функціонують  постійних розсадників, тепличні господарства, де вирощується понад  23 млн. шт. стандартного садивного матеріалу. Розсадники обладнані сучасними системами крапельного зрошування та дощування. На сьогоднішній  день найкращими в області є Білоцерківський  розсадник який займає площу понад 24,5 га, в якому   вирощуються  декоративні рослини для потреб озеленення вулиць підприємств установ та приватних територій, саджанці декоративних дерев та чагарників липи широколистої, клена гостролистого, береза, та інші породи. Це дає змогу повністю забезпечувати потребу області у посадковому матеріалі для посадки лісу та реалізовувати його для озеленення.

З метою покращення приживлюваності та збереженості лісових культур впроваджуються сучасні технології та препарати в лісорозведенні та лісовідновленні, зокрема полімерні препарати.

Динаміка лісовідтворення

Роки 2013 2014 2015 2016 2017
Відтворення лісів, усього га 2415 2170 3163 3258 3553
а) лісовідновлення, га 2405 2160 3153 3258 3553
б) лісорозведення, га 10 10 10

Зведена відомість проектів лісових культур, лісових плантацій і природного поновлення.

2023

Богуславський лісгосп

Бориспільський лісгосп

Вищедубечанський лісгосп

Димерський лісгосп

Тетерівський лісгосп

Білоцерківський лісгосп

Київський лісгосп

Ржищівський військовий лісгосп

Іванківський лісгосп

Макарівський лісгосп

Поліський лісгосп