Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

26 квітня Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

Планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги сталися два хімічні вибухи. Вибухи були не ядерними, а хімічними, як наслідок перегріву реактора і накопичення великої кількості газів, що з’явились під час неконтрольованої реакції. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.

Забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним “саркофагом”, збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

У ліквідації наслідків аварії також брали участь лісівники.

За 1986 та 1990 роки на теріторії відчудження, як захід порятунку єкологічної ситуації, було висіяно та висаджено 356 га лісу.

26 квітня Державне агентство лісових ресурсів України нагородило почесними грамотами “до 30 річниці аварії на Чорнобильській АЄС” наших колег ліквідаторів: Шкляренка Сергія Миколайовича, начальника відділу технічної політики та охорони праці Київського обласного та по м. Києву УЛМГ та Гриня Василя Андрійовича, заступника начальника Київського обласного та по м. Києву УЛМГ.