Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

До уваги мешканців Київщини! За даними Укргідрометцентру, на території Київської області оголошено високий рівень пожежної небезпеки.

Попри всі заходи щодо запобігання виникнення пожеж та враховуючи погодні умови (суху, відтряну погоду) цьогоріч, станом на 13.04.2020 на території підприємств Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства вже ліквідовано 53 лісових пожежі на площі 19,13 га. За участю ДСНС погашено 13 лісових пожеж.

З метою запобігання реальній загрозі виникнення пожеж у лісах і мінімалізації їх наслідків, згідно розпорядження Голови Київської облдержадміністрації від 12.02.2020 року № 67«Про заборону відвідування населенням лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої самохідної техніки у період високої пожежної небезпеки», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 21.02.2020 за № 15/186,

ЗАБОРОНЕНО відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів Київської області (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та іншої самохідної техніки, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети, у період високої пожежної небезпеки.

Окрім того, На засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27.02.2020 року затверджено “Заходи щодо охорони лісів Київської області від пожеж у 2020 році” та Мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території лісового фонду підприємств підпорядкованих Київському обласному та по м. Києву управлінню лісового та мисливського господарства у пожежонебезпечний період 2020, на виконання яких, протягом пожежонебезпечного періоду (до жовтня місяця):

– НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ випадки розкладання вогнищ у лісах, випалювання сухої рослинності на лугах, по берегах річок, водоймищ, каналів вздовж автомобільних доріг, залізниць і ділянках сільгоспугідь, що межують з лісовими масивами;

– ОБМЕЖУЄТЬСЯ доступ населення у лісові масиви.

В свою чергу, нагадуємо про відповідальність за недотримання вказаних вимог та правил:

– Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

– Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків!