Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Дотримання правил – запорука безпеки лісу

Лісівники кажуть: спека спекою, а левова частка займань трапляється саме з вини людини. З метою уникнення лиха державне підприємство «Димерське лісове господарство» рекомендує не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки. Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
1. Розведення багать у лісі.
2. Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.
3. Відвідування населенням лісу із переважанням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.
5. Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.
6. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
7. Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
8. Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва , смітники, житлові і виробничі приміщення.
9. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
10. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.
11. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи МНС України, місцеві органи влади.
Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки несуть адміністративну відповідальність згідно ст.cт. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення важких наслідків.
Тому, в державному підприємстві «Димерське лісове господарство» просять берегти ліс, адже дотримання елементарних правил поведінки в лісі в пожежонебезпечний період допоможе запобігти лиха для лісу – пожеж.

https://dymerlg.com.ua/no_cache/pres-sluzhba/novina/article/dotrimannja-pravil-pozhezhnoji-bezpeki-zaporuka-zberezhennja-lisu.html