Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Бориспільський лісгосп”. ЗМІ про нас.

19 червня 2018 року Журналісти каналу “Інтер” відвідали ДП “Бориспільський лісгосп”.

Літо – сезон відпусток і відпочинку на природі, але цю пору року супроводжують деякі небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною на природі. До таких відноситься укус змії.
Важливо знати, що необхідно робити, якщо вкусила змія, а також те, що робити в такій ситуації не варто. З цими питаннями до лісівників звернулися журналісти каналу “Інтер”.
На запитання відповідали працівники
ДП “Бориспільський лісгосп” – інженер лісових культур І категорії Федір Харлампієвич Анісімов, інженер охорони та захисту лісу Михайло Михайлович Бобик та асистент кафедри біології лісу та мисливствознавства Національного Університету біоресурсів і природокористування України, завідувач музею лісових звірів та птахів ім. О.О Салганського Сергій Миколайович Шевченко.

Сергій Миколайович зазначив, що змії розповсюджені майже всюди на земній кулі, за винятком полярних зон, а також деяких островів.

Світлина від Людмили Шрамкової.

Світлина від Людмили Шрамкової.

Змії, як правило, самі на людину не нападають. Вони кусають у випадках самозахисту, коли людина несподівано наступає, хватає рукою разом з травою, переслідує їх. До отруйних змій в Україні відносяться гадюка звичайна та гадюка степова. Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин. Після укусу гадюк трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

Світлина від Людмили Шрамкової.
“Профілактика укусів гадюки включає найпростіші запобіжні заходи:
носіть щільне високе взуття;
не намагайтеся упіймати гадюку або взагалі не відому вам змію;
при ночівлі в степу уникайте розташування біля колоній мишей-полівок, інших гризунів, хащ чагарнику, тобто улюблених місць полювання гадюки;
переміщуючись степом у темряві, користуйтеся ліхтарем. У спеку степова гадюка буває видима у вечірніх сутінках і перед світанком;
вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми”,- наголосив Михайло Бобик.

Світлина від Людмили Шрамкової.
На що треба звернути увагу при укусі змії розповив Федір Харлампієвич. “При укусі невідомої змії не варто піддаватися панічним настроям. Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко. Насамперед, необхідно установити, чи дійсно є привід для занепокоєння. Уважно огляньте місце укусу. Якщо вкусила гадюка, на тілі потерпілого залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше одного) – ранки, що кровоточать, і віддалені одна від одної на 1-І,5 см. У місці попадання отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, що досягає свого максимуму через 10-12 годин із моменту укусу. Пульсуючий біль у місці укусу, як правило, незначний. Злегка болять лімфатичні вузли. Зазвичай картина отруєння цим вичерпується, але в ряді випадків захворювання протікає більш тяжко. Хворий блідий, відчуває запаморочення, нудоту, страх, можливе (особливо при значних набряках) падіння артеріального тиску і непритомність. Проте у нормі вже через 10-15 годин стан потерпілого стабілізується, а приблизно із закінченням другої доби починається швидке зменшення набряку. Через 3-10 днів зникають усі зовнішні прояви хвороби. Іноді в місці укусу (і по ходу судин) виникають пухирі з кров’янистим вмістом, що протягом тижня погано загоюються”,- прокоментував він.

Світлина від Людмили Шрамкової.
Перша допомога при укусах змії.
допоможіть постраждалому зайняти зручне положення;
укушену кінцівку опустіть нижче рівня серця;
видаліть з рани жало або висмоктуйте отруту з рани (при пошкодженні слизової оболонки губ або рота, при кровотечі ясен цього робити не можна);
промити ранку розчином марганцю або перекисом водню та перев’язати;
змазати місця укусу спиртом, горілкою, одеколоном;
прикладати до місця укусу холод, краще міхур з льодом;
не припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо-це ще більше пошкоджує тканину тіла;
обмежити фізичні зусилля, щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі;
не давати алкоголь і препарати, які підвищують тиск;
під час перевезення постраждалого слід забезпечити підвищене положення укушеної кінцівки;
якомога швидше доставити потерпілого у лікарню!

Світлина від Людмили Шрамкової.

Світлина від Людмили Шрамкової.

Світлина від Людмили Шрамкової.
Тож гарного всім літнього відпочинку!
Бережіть себе і близьких!