Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Димерське лісове господарство” Відбулась виїзна нарада

01 листопада цього року на базі ДП “Димерське лісове господарство” під головуванням заступника начальника Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (далі – Управління) Тараса Васьківа та директора підприємства Василя Глущенка була проведена виїзна нарада на тему : ” Напрямки ефективного використання низькоякісної деревини в умовах масового всихання деревостанів”.

У нараді взяли участь директори та головні інженери державних лісогосподарських підприємств Київщини сфери Управління.

На початку наради Тарас Васьків зазначив, що в лісах Київської області відбувається масове всихання соснових насаджень. Внаслідок сукупної і тим самим підсиленої дії стовбурових шкідників на сьогоднішній день площа всихаючих деревостанів становить більше 30 тисяч гектарів, із обсягом 1,4 млн.кбм. З метою недопущення безповоротної втрати цінних лісових ресурсів, посилення їх захисних, оздоровчих, водоохоронних, рекреаційних і інших корисних властивостей та запобігання виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів Держлісагентством видано наказ від 14.09.2017 № 421 “Щодо масового всихання насаджень”. Управлінням було проведено регіональні наради з цього питання.

Найбільш дієвим і по суті безальтернативним методом боротьби з поширенням агресивних асоціацій шкідників і хвороб на даному етапі є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами. З метою подолання ситуації, що склалася у підприємствах, підпорядкованих Управлінню, необхідно провести суцільні санітарні рубки на площі 2,2 тис. га, загальною масою 651 тис. кбм та вибіркові санітарні рубки на площі 22 тис. га, загальною масою 810 тис. кбм.

Орієнтовні обсяги витрат на розробку пошкоджених насаджень складають 428 млн. грн., на відтворення лісу 13 млн. грн. і ці затрати ляжуть на лісогосподарські підприємства Управління.

Невчасне проведення заходів з поліпшенням санітарного стану лісів призведе до подальшого поширення шкідників та хвороб лісу та збільшення площ всихаючих соснових насаджень.

Одним з шляхів використання низькоякісної деревини у нинішніх умовах є подрібнення даної сировини на технологічну тріску, яка на сьогоднішній день є затребувана на ринку.

Присутнім було продемонстровано можливості випуску даної продукції на прикладі машини австрійської компанії КОМПТЕКС моделі АКСТОР 8052. Дана установка перероблює за годину до 160 кбм./год,
можуть перероблятись коренева система дерев, гілки, вершини та горбиль. Установка є мобільною та не прив’язана до електролінії.

На прикінці зустрічи були розглянуті питання щодо необхідності ефективного використання низькоякісної деревини.

Детальніше www.facebook.com/photo.php

Провідний спеціаліст відділу лісового господарства
Київського обласного та по м. Києву управління
лісового та мисливського господарства
Людмила Шрамкова