Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Переяслав -Хмельницький лісгосп”.

До українського Дня довкілля, 20 квітня 2018 року, у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» відбувся екологічний захід
«Посади дерево».

“…Дітям була проведена екскурсія по розділу експозиції «Вирощування лісу» у Музеї історії лісового господарства, де вони могли ознайомитися з різними зразками лісосадильної техніки поч. та сер. ХХ ст., серед яких найбільш поширеним є меч Колєсова.


Людмила Данилюк, інженер лісових культур ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп», розповіла про історію виникнення такого меча, широке застосування його і в нинішній час закладання лісових площ. Цікавим був продемонстрований майстер-клас з посадки сіянців дерев під меч Колєсова.


Діти з класу шкільного лісництва, яке діє на базі ЗОШ № 2, розповіли про свою діяльність у збереженні та примноженні лісових багатств Переяславщини. Іна Бездольна (учениця 10 кл.) зі своїми колегами зі шкільного лісництва провели показ майстер-класу традиційної посадки саджанців дерев під лопату, наголосивши на важливих етапах послідовності цього процесу: глибини садильної ями, влаштування саджанця у ній, правильності поливу та кількості води. Учасники заходу мали можливість навчитися садити дерева, спробувавши це на практиці під час посадки горобини на території Музею історії лісового господарства.


Отримавши теоретичні і практичні знання агротехніки посадки дерев, учасники заходу взялися за посадку лип обабіч в’їзної дороги на територію Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Допомагали їм працівники відділу «Денропарк» Роман Березанський та Григорій Болілий.
Всього під час проведення заходу учнями було посаджено до 100 одиниць дерев. Посадковий матеріал люб’язно надали ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» у особі мисливствознавця Юрія Гича та частково — відділ «Дендропарк»…”

Детальніше http://phm.gov.ua/?p=26111