Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Вищедубечанський лісгосп”. ЗБЕРЕЖЕМО НАШЕ ЗЕЛЕНЕ БАГАТСТВО.

На весні природа пробуджується від зимового сну. Поступово сходить сніг, та земля недовго лишається чорною та голою. Тільки-но теплішає, звідусіль починає пробиватися молода яскраво-зелена трава, на деревах набухають бруньки та згодом перетворюються на маленькі листочки. На водоймах швидко тане лід. Крига гойдається на воді, доки зовсім не перетвориться на неї. Весняне небо зазвичай чисте, блакитне, і по ньому швидко пливуть сніжно-білі  хмаринки.  З настанням весни природа оживає. Тане сніг, повертаються  птахи, земля вкривається зеленою травою. Щовесни з настанням сухої погоди зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – рахунок може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Ліс найбільш вразливий у пожежонебезпечний період, який починається відразу після сходу снігового покриву і закінчується пізньої осені з настанням низьких температур і рясних дощів.

То ж з приходом весни починається гаряча пора, а це, як відомо, не лише посадка лісу, але й підготовка до пожежонебезпечного періоду. Яким він є – напружений чи спокійний – залежить саме від нас, простих людей.

Одним з найдієвіших способів знизити кількість трав’яних пожеж і зменшити збитки від них – це проведення екологічної освіти серед шкільної молоді, громадян, а також працівників сільськогосподарських та лісогосподарських організацій, з метою відмови від свідомого випалювання сухої рослинності, адже дослідження показують ,що в останні роки , як раз при настанні пожежонебезпечного періоду , несвідомі громадяни масово починають випалювати трави на сільськогосподарських угіддях та присадибних ділянках. Такі дії є вкрай небезпечні. В першу чергу тому, що під час різких поривів вітру вогонь швидко поширюється і може призвести до пожеж в лісових масивах, постраждати можуть також житлові та господарські будівлі.

З метою посилення протипожежного захисту лісів, недопущення лісових пожеж ДП «Димерське лісове господарство» вчасно розпочало підготовку  до пожежо небезпечного періоду , а саме: розроблено та оновлено технічну документацію, мобілізаційно – оперативний план ліквідації лісових пожеж, проведено навчання з лісовою охороною, обстежені існуючі водойми, направлені листи суміжним користувачам, відремонтовано  шлагбауми та закуплено аншлаги , поновлено бігборди та панно на протипожежну тематику.  Злагоджено працюють  члени пожежної команди лісопожежної станції  , в котре перевіряють боєготовність пожежної техніки .  В лісництвах лісгоспу провели  огляд готовності засобів пожежогасіння та інвентаря. Мобільні групи по кожному лісництву укомплектовано індивідуальними засобами пожежогасіння та засобами радіозв’язку.

Державна лісова охорона ДП «Димерське лісове господарство» закликає кожного мешканця дбайливо ставитись до лісових багатств нашого краю та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах, не руйнувати шлагбауми, аншлаги, бо все це – заходи щодо протидії з пожежами.

Маємо надію , що наші зусилля помножені на громадську свідомість кожного жителя збережуть зелене багатство Київщини, не допустивши вогонь до лісу.

Адже, якщо для кожного з нас буде неприпустимо, що вогонь, розведений нашими руками, знищить ліс, значить ми зуміємо зберегти наше зелене багатство для майбутніх поколінь.

Директор  ДП»Димерське лісове господарство»                                    Василь Глущенко