Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Кому відпочинок, а кому робочі дні

В зв’язку з настанням високої пожежної небезпеки в лісах, посиленням вітру, різко збільшилась кількість лісових пожеж, а також засміченість лісових масивів через велику кількість людей які на травневі свята ходили на так звані «майовки» і які не вміють поводити себе в лісі.

У вихідні та святкові дні, в дні з високою пожежною небезпекою за погодними умовами в хвойних насадженнях для попередження виникнення пожеж лісовою охороною проводяться рейди з виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах. Штрафи за порушення правил пожежної безпеки становлять від 17 до 170 грн. Окрім цього, винні зобов’язані сплатити збитки, нанесені лісовою пожежею.

Проводячи такі рейди не рідко наштовхуєшся на поляни де по всій території розкидано одноразовий посуд, порожні скляні, бутилки та пластикові пляшки – атрибути проведеного відпочинку.

Працівники лісогосподарських підприємств Київського обласного та по м. Києві управління лісового та мисливського господарства проводять роботи з очищення лісових масивів від сміття, проте такі гори знову виростають. Для того, щоб уникнути таких краєвидів, лісівники встановлюють у лісах таблички «Не смітити», «Прибери після себе» і так далі, складають протоколи про адміністративні порушення. Проте сміття не стає менше.

Друзі! Сміття — це погано, особливо якщо воно не там, де треба, наприклад, в лісі.

Шановні громадяни, не залишайте сміття в лісі, бо чисто не там де прибирають, а там де не смітять! Також значну допомогу лісівникам по виявленню лісових пожеж можете надати саме ви, якщо ви помітили дим або вогонь, не залишайте це без уваги. Повідомте в лісництво, держлісгосп, пожежний відділ, сільську раду чи відділ міліції. Ліс завжди віддячить вам за порятунок: у літню спеку- прохолодою, восени- грибами та ягодами, та й у будь-яку пору – чистим повітрям!

Інженер з охорони захисту лісу ДП “Вищедубечанське лісове господарство”
І. М. Демидась.