Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Кожне дерево бере свій початок з насінини, щоб виростити справжній ліс необхідно мати сотні тисяч насінин

Кожне дерево бере свій початок з насінини, щоб виростити справжній ліс
необхідно мати сотні тисяч насінин.

Саме для цього щороку, в осінньо – зимовий період, лісівники займаються збором, переробкою та передпосівною підготовкою лісового насіння, щоб по весні мати, що висіяти в лісових розсадниках. Та мало назбирати просто насіння, щоб через рік отримати справді якісний, життєздатний посадковий матеріал, з якого можна в подальшому виростити високопродуктивні стійкі насадження, спершу слід заготовити лісове насіння з цінними спадковими властивостями та високими посівними якостями.

Працівники ДП «Макарівський лісгосп» ведуть активну роботу в даному напрямку. В жовтні місяці цього року нами було зібрано на постійних лісонасінневих ділянках (ПЛНД) підприємства у Комарівському (квартали №14, 83) та Забуянському (квартали 70, 78) лісництвах 2300 кг жолудів дуба звичайного та дуба червоного, котрі з настанням стійких морозів будуть закладені в підготовлені траншеї для зимового зберігання.

З 15 листопада в Ніжиловицькому лісництві знову розпочала роботу шишкосушилка підприємства.
В нинішньому сезоні заплановано переробити 12000 кг шишок сосни звичайної та 500 кг шишок ялини звичайної, даними обсягами буде забезпечено потребу підприємства в насінні хвойних порід на наступний лісокультурний сезон, протягом якого в лісгоспі плануємо виростити в лісових розсадниках та коробах понад 2,5 млн. шт. стандартних сіянців.
Значна частина шишок буде зібрана на клоново – насінневій плантації сосни звичайної, що розташована в Забуянському лісництві (квартал №89), створеної в 2002 році з метою довгострокового забезпечення лісгоспу лісовим насінням з покращеними спадковими якостями.

В даний час на шишкосушилці проводяться профілактичні роботи, приймання та накопичення сировини для безперебійної роботи.

Прес-служба ДП “Макарівський лісгосп”