Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №2023 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі)”.

За документ з другого разу проголосувало 248 народних депутатів (спочатку 218 парламентарів), передає кореспондент РБК-Україна. Повідомляється, що закон спрямований на посилення охорони рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Бернської конвенції. “Завданням є захист середовища існування рідкісних видів, занесених до Бернської конвенції, насамперед середовищ в лісах, а також на територіях державних природних заповідників; посилення заходів з охорони дельфіна-афаліни, ведмедя бурого, кажанів, чорного лелеки, скопи; заборона застосування невибіркових засобів добування тварин – капканів; посилення боротьби з браконьєрством”, – сказано в пояснювальній записці до документу.

Також передбачається внести зміни до закону “Про мисливське господарство та полювання”, згідно з якими під повну охорону підпадають 10 видів куликів, які належать до пісочників та плавунців, і на сьогоднішній день в Україні вважаються мисливськими. Крім того, врегулюється питання щодо посилення відповідальності за використання отрут та пневматичної зброї. В цілому посилиться боротьба з браконьєрством.