Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Відбулася прес-конференція Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

Відбулася прес-конференція Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

За її словами, у 2015 році, незважаючи на заходи, що були вжиті з охорони лісів, обсяг незаконних рубок становив 24,1 тис. куб. м, з яких 8,8 тис. куб. м (36 %) скоєно у лісах підприємств Луганського і Донецького ОУЛМГ, розташованих у районах проведення антитерористичної операції. Загальна кількість випадків становила 6 565, або 3,7 куб. м на 1 випадок. Сума шкоди, заподіяної лісу, становила 84,7 млн грн, відшкодовано – 4,6 млн грн, або 5 %.

Усього по галузі до правоохоронних органів передано матеріали по 1 705 випадках лісопорушень, судами розглянуто 181 справу. До дисциплінарної відповідальності притягнено 1 086 посадових осіб державної лісової охорони, звільнено із займаних посад – 108.

Понад 18 тис. посадових осіб державної лісової охорони здійснюють охорону лісів, що перебувають у постійному користуванні підприємств, підпорядкованих Держлісагентству, але останнім часом незаконні рубки здійснюють злочинні угрупування з відповідним оснащенням (приладами нічного бачення, радіостанціями, вантажними автомобілями з гідроманіпуляторами тощо), які діють зухвало, переважно у нічний період, заготовляючи крупномірні дерева, в основному дуби. При цьому скоюють напади на працівників, які виконують свої посадові обов’язки з охорони лісів (за оперативними даними у поточному році було скоєно 6 таких нападів).

“Для забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Держекоінспекції, органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації”, – підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Під час заходу журналісти мали змогу отримати відповіді на запитання щодо експорту лісоматеріалів, запровадження електронного обліку деревини, який унеможливить її тіньовий обіг, тощо.
Багатьох присутніх хвилювало питання підготовки до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, журналісти погодилися з тим, що боротьба з пожежами – це проблема загальнодержавна, вирішення якої потребує бюджетного фінансування.

Прес-служба Держлісагентства