Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Держлісагентство взяло активний курс на перехід до європейської системи заготівлі лісу, яка сприятиме невиснажливому лісокористуванню.

Зокрема, це перехід від суцільних до вибіркових та поступових систем рубок. Про це йшлося під час робочої наради з питань ефективного лісокористування в гірських лісах, яка відбулася на Франківщині 18 липня 2018 року.

«Однак, для переходу на такі методи заготівлі потрібна нова техніка, нове обладнання. Воно досить дороговартісне. Зараз державні лісогосподарські підприємства не можуть розвивати за власні кошти технології, які необхідні при веденні лісогосподарських робіт у гірській місцевості. Наші підприємства не можуть залучати потужну техніку, закупити канатні установки в потрібній кількості. Тому, якщо можливо до вирішення цих проблем задіяти на взаємовигідних умовах бізнес, то це одна з можливостей виходу із ситуації, що склалася», – наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

Володимир Бондар підкреслив, що впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та забезпечує постійне функціонування лісів, а також більш ефективне використання лісових ресурсів.

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

«Однак, для переходу на такі методи заготівлі потрібна нова техніка, нове обладнання. Воно досить дороговартісне. Зараз державні лісогосподарські підприємства не можуть розвивати за власні кошти технології, які необхідні при веденні лісогосподарських робіт у гірській місцевості. Наші підприємства не можуть залучати потужну техніку, закупити канатні установки в потрібній кількості. Тому, якщо можливо до вирішення цих проблем задіяти на взаємовигідних умовах бізнес, то це одна з можливостей виходу із ситуації, що склалася», – наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Світлина від Державне агентство лісових ресурсів України.

Володимир Бондар оглянув промислову базу ПрАТ «Серін-ліс», де ознайомився з промисловими спорудами та сучасними технологічними процесами глибокої переробки деревини. Клаудіо Паскуале та Юрій Рожко презентували діяльність та програму розвитку підприємства, а також розповіли про можливості міжнародної співпраці. Детальніше сторони зупинилися на ефективності міжнародних проектів з удосконалення лісопромислового виробництва та розробили принципи соціального партнерства у розвитку територій. У підсумку ухвалили рішення про створення модельної території раціонального лісокористування у гірських лісах на базі Делятинського лісгоспу.

 Окрім того, заступник Голови Держлісагентства відвідав еколого-просвітницький центр «Діброва», де заклав капсулу з нагоди будівництва музею лісорубів та зустрівся з директорами лісогосподарських підприємств Франківщини.

За інформацією Прес-служби Івано-Франківського ОУЛМГ

Детальніше: http://dklg.kmu.gov.ua/…/article;jsessionid=0796D4DC6B02404…