Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Відбулася колегія Державного агентства лісових ресурсів України

Відбулася колегія Державного агентства лісових ресурсів України

30 травня у Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася колегія під головуванням Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич та за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового.

У ході засідання було окреслено основні проблемні питання галузі, які потребують негайного вирішення. Зокрема йшлося про реформування лісового господарства та фінансування підприємств східних та південних областей.

Підсумовуючи результати діяльності підприємств в осінньо-зимовий період, було зазначено про завершення терміну реалізації галузевої програми «Підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів на 2010-2015 роки».

За весь період реалізації Програми підприємствами та установами галузі було інвестовано всього майже 243 млн грн на реалізацію 956 заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності виробництва та зменшення споживання енергоресурсів.

Загальна економія від впроваджених заходів склала понад 6 тис. тонн умовного палива.

Основні зміни в структурі енергоспоживання є наслідком позитивних процесів у теплоенергетичному господарстві, транспорті та виробництві, тобто йде поступовий перехід від традиційних до більш економічно вигідних джерел енергії.

За час реалізації програми загальне скорочення витрат енергоресурсів у галузі склало близько 10 %.
Роботи щодо підвищення енергоефективності у деревообробці та лісозаготівлях мають продовжуватись і надалі, оскільки це постійний процес розвитку підприємств.

Другим питанням порядку денного був аналіз стану справ у мисливському господарстві. Зокрема було зазначено, що в мисливському господарстві країни зайнято 6500 працівників, із них 4900 – це штатні єгері і 500 – мисливствознавці, а також в системі Держліагентства ще працює 366 державних районних мисливствознавців.

Для збільшення чисельності мисливських тварин необхідно забезпечити два головні фактори: виконання біотехнічних заходів та боротьба із браконьєрством і хижаками (вовки, лисиці, бродячі собаки).

Загальні витрати на ведення мисливського господарства в цілому по Україні за 2015 рік становили 246 млн грн Надходження від ведення мисливського господарства становить 113 млн грн або 46% до загальних витрат.

Одна з найбільш болючих проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України є браконьєрство. У 2015 році на порушників правил полювання складено 3237 протоколів, з них стягнуто 589 тис. грн штрафів та 167 тис. грн на відшкодування завданих збитків. До адміністративної відповідальності притягнуто 3237 порушників правил полювання, до кримінальної – 4.

«Сьогодні лісова галузь повинна довести громадськості свою професійну, економічну, соціальну, екологічну та суспільну користь»,- зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, підбиваючи підсумки засідання колегії.

Прес-служба Держлісагентства