Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Задля завершення процедури Національної інвентаризації лісів Верховна Рада України повинна внести зміни до Лісового кодексу.

Про це поінформував заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час круглого столу “Лісова політика України: першочергові завдання”, організованого у Національному університеті біоресурсів та природокористування до Дня працівників лісу за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одним із вкрай необхідних елементів є законодавче врегулювання питання Національної інвентаризації лісів (НІЛ). Держлісагентство за допомоги Уряду Німеччини у минулому році завершило процедуру підготовки до запровадження НІЛ, але нам конче необхідне прийняття відповідних змін до Лісового кодексу, які вже більше року не схвалювались Верховною Радою попереднього скликання”, – сказав Бондар.

Він зазначив, що німецькі фахівці вже попередили, що якщо в поточному році Лісовий кодекс не буде ухвалено, вони згорнуть свою допомогу щодо розвитку галузі як таку, в якій не зацікавлена держава.

Загалом, за його словами, деякі норми лісового господарства України застарілі і вимагають удосконалення. І на сьогодні для законодавчого вирішення нагальних потреб лісової галузі необхідно, по-перше, остаточно розділити функції управління у лісовому господарстві. Єдиним питанням, де є дублювання функцій, лишилося виконання обов’язків держаної лісової охорони посадовцями державних лісогосподарських підприємств, які координуються Держлісагентством. Також не визначені повноваження лісової охорони інших постійних лісокористувачів та власників лісів.

“По-друге, дійсно людина, яка відповідає за проведення лісогосподарських заходів, має функцію держави із попередження незаконних дій у лісах сторонніми особами. Пропозиція з реформування державної лісової охорони стосувалась передачі функцій державної лісової охорони від державних лісогосподарських підприємств на рівень територіальних органів Держлісагентства, в тому числі введення поняття лісових інспекторів відповідно до європейської практики, з відповідним внесенням змін до положення про державну лісову охорону та затвердження положення про лісову охорону постійних лісокористувачів. Ми говоримо про здійснення контролю проти незаконних дій від сторонніх осіб. Проєкт відповідних поправок до Лісового кодексу був внесений до Верховної Ради попереднього скликання, але так і залишився на папері”, – наголосив посадовець.

Він також звернув увагу на те, що відповідно до чинного законодавства повноваженняДержлісагентства щодо реалізації державної лісової політики всіма постійними лісокористувачами та власниками лісів обмежені. Розширення повноважень допоможе якісно підвищити рівень ведення лісового господарства в лісах інших постійних лісокористувачів.

За його словами, загалом питання розподілу функцій управління і реформування інституційної структури знаходиться на порядку денному вже останні 5 років. Пропонувались різні моделі й сценарії, але при всьому різноманітті можливих варіантів все зводиться до двох опцій – або єдина компанія, що призведе до втрати значної частини лісів державної власності та суперечить загальнодержавній реформі децентралізації і створює монополіста, що негативно впливатиме на розвиток деревообробної галузі, соціальний розвиток сільських територій, або створення об’єднань державних лісогосподарських підприємств на обласному рівні з делегуванням їм частини повноважень лісогосподарських підприємств. Створення таких об’єднань допоможе у координації діяльності підприємств та знизить ризик втручання у господарську діяльність.

“Делегування повноважень включатиме, серед іншого, організацію лісовпорядних робіт, інвентаризації та моніторингу лісів, розроблення та реалізації проєктів будівництва, в тому числі лісових доріг; координацію діяльності підприємств, зокрема щодо проведення лісогосподарських заходів (створення розсадників, запобігання великим пожежам, боротьби з вітровалами тощо), охорони та захисту лісів, реалізації деревини; впровадження інвестиційних проєктів”, – наголосив Бондар.

Участь у круглому столі брали представники Держлісагентства, народні депутати України, представники уряду, провідні міжнародні та вітчизняні експерти лісової і мисливської галузей.

Частина законопроєктів, яка опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, у новій редакції – запропонована для обговорення.

 

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2778111-v-ukraini-terminovo-potribno-vnositi-zmini-do-lisovogo-kodeksu-bondar.html?fbclid=IwAR278mAaGXU6BeVMfEhGtM0DbpH61twuaVo-7SY9bnDK3KPouoInVC27RMs