Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Жива новорічна ялинка – це традиційно, органічно та красиво!

Жива новорічна ялинка – це традиційно, органічно та красиво!
В Україні стартувала ялинкова кампанія 2020. Згадуючи минулий рік – близько п’яти тисяч родин Київщини прикрасили до різдвяно-новорічних свят деревця, придбані саме на державних лісогосподарських підприємствах Київської області.
Для тих, хто бажає придбати різдвяно-новорічні красуні до свят за доступними цінами (в середньому від 84 грн за сосну до 1 м, або від 165 грн за двометрове дерево) можуть зробити це в найближчому лісгоспі або на спеціально організованих виїзних торгівельних майданчиках.
В свою чергу, наголошуємо, що заготівля і продаж державними лісогосподарськими підприємствами різдвяно-новорічних дерев – це не тільки органічно та екологічно, а й ще є одним із заходів запобіганню браконьєрському вирубуванню новорічних дерев з метою нелегального їх продажу.
Вкотре нагадуємо, ніякої шкоди лісовим насадженням у період ялинкової кампанії не завдається, оскільки хвойні новорічні дерева заготовляються для продажу державними лісогосподарськими підприємствами на спеціально створених для вирощування таких дерев плантаціях, яких на підприємствах Управління всього 145 на занальній площі майже 140 га або під час проведення освітлення (планового виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до досягнення ними 10 річного віку).
Зазначимо також, що кошти отримані від реалізації новорічних дерев підуть на охорону і захист лісових насаджень, оскільки державні лісогосподарські підприємства самостійно забезпечують фінансування всіх лісогосподарських заходів, реалізуючи заготовлену деревину та за рахунок інших надходжень від реалізації, в т.ч. і новорічних сосон та ялинок.
Протягом всього періоду заготівлі/реалізації новорічних дерев у лісових масивах патрулюватимуть рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції, а всі новорічні дерева будуть маркуватися спеціальними засобами – паперовими етикетками або пластмасовими бирками-стяжками, що унеможливить незаконну заготівлю/збут новорічних ялинок.
З повним прейскурантом цін та місцями розташування торгівельних майданчиків на Київщині, пропонуємо ознайомитися з інформації за посиланням: