Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Боєць “Ведмідь”: у нього все давно по-справжньому

Якщо ви уважно слідкуєте за телевізійними новинами з подій на сході країни, то бійця “Ведмедя” могли бачити на екранах багатьох каналів («1+1», ТСН, «Україна», «Інтер», DN Громадське телебачення Донбасу) – саме він розповідав глядачам про ситуацію на фронті.

На війні “Ведмідь”, а в цивільному житті невеличкий хлопчина -Макалевич Валерій Литвиненко є справжнім екстремалям. Ще навчаючись у столичному коледжі зв’язку за спеціальністю комп’ютерний інженер, хлопець дуже захопився різними видами спорту та туризму, включаючи скелелазіння, велоспорт та пішохідний туризм. У мирному житті свою майстерність відточує у Карпатах та Кримських горах, любить Валерій водний спорт та займається спелеологією.

Після служби в армії був зарахований на посаду інженера-програміста Тетерівського держлісгоспу. Заочно навчався в університеті комп’ютерних технологій.

“Золотий хлопець, – кажуть про нього у лісгоспі. – Розумний, чесний, порядний. Що б не доручили – виконає на совість. Спасибі батькам за такого!”.

Коли Валерій отримав повістку з Радомишльського військкомату, з’явився відразу , бо 24-річний хлопець вже виношував мрію йти добровольцем на схід, попросив єдине – зарахувати його в АТО до складу Окремої добровольчої чоти “Карпатської Січі”, де вже служили його друзі і однодумці. Йому пішли назустріч.

Вже другий рік Валерій Литвиненко мужньо захищає Україну в найгарячіших точках військового конфлікту: Піски, Водяне, Авдіївка, район Донецького аеропорту. Згодом рота “Карпатська Січ” була приєднана до 93 Окремої бригади. За успіхи у військовій справі його було зараховано на офіцерські курси Харківського університету повітряних син імені Івана Кожедуба. Здавши відмінно екзамени, він повернувся на фронт до лав “Карпатськоі Січі”, де захищає Україну і нас з вами.

На жаль, ми так і не додзвонилися до Валерія – з ним не було зв’язку. Та з розмови з батьками, адміністрацією лісгоспу зрозуміли: усе в його ще такому молодому житті давно по-справжньому. Інакше він не може. Справжня і любов у нього і ненависть, і війна ввійшла в його життя по-справжньому.

“Приїзди скоріше додому, сину!” – просить мати. А ще у розмові з нами щиро дякує лісгоспу і особливо голові профкому Костянтину Віталійовичу Вітту за батьківську турботу до її дитини.
“Повертайся, Валерію!”-з нетерпінням чекають на свого спеціаліста в лісгоспі.

Тетяна ПАТЛАЙ