Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

Чергове рішення суду: дії Закарпатської митниці визнані незаконними

Львівський окружний адміністративний суду визнав протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС, яка затримала 27 вагонів з деревиною зі Львівщини у травні цього року.

Також суд зобов’язав Закарпатську митницю завершити митні формальності щодо пропуску цих вагонів через митний кордон України.

Суд врахував низку фактів щодо порушення законодавства Закарпатською митницею. Зокрема, такі протиправні дії було вчинено на підставі розпорядження Голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 р. № 236 про заборону експорту деревини паливної у Закарпатській області довжиною більше 1 метр. Однак, у серпні ц. р. іншим своїм розпорядженням (від 18.08.2016 р. № 400) Голова Закарпатської ОДА скасував цю заборону.

Зазначимо, що дев’ять державних лісогосподарських підприємств Львівщини одними з перших подали адміністративні позови до суду на Закарпатську митницю ДФС у зв’язку з зупинкою вагонів з деревиною на пунктах перетину державного кордону на Закарпатті.

Зокрема, адмінпозови подали державні підприємства «Самбірське лісове господарство», «Бродівське лісове господарство», «Буське лісове господарство», «Бібрське лісове господарство», «Турківське лісове господарство, «Дрогобицьке лісове господарство», «Сколівське лісове господарство», «Злочівське лісове господарство». Також до суду звернулось державне підприємство «Славське лісове господарство».

Підкреслимо, що позивачами до суду є лісгоспи як окремі господарські підприємства. Держлісагентству, як і іншим органам державної влади та місцевого самоврядування, заборонено втручатися у їхні господарські відносини.

Нагадаємо, нещодавно Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС щодо затримки восьми залізничних вагонів з паливними дровами державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» та чотирьох вагонів ДП «Славутське лісове господарство».

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=172764&cat_id=32888