Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ДП “Ржищівський військовий лісгосп”

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ

З настанням весни в лісі розпочався і пожежонебезпечний період, який триває з моменту сходження снігового покриву і аж до настання осінньої стійкої вологої погоди.
Цей період небезпечний, адже недбале поводження з вогнем може завдати великої шкоди і значних збитків. Вогонь знищує на своєму шляху все живе, лісові культури, лісову підстилку, ягідники, дерева і все, що росло багато років.
В цей весняний період особливо стурбовані лісівники в тому питанні, що люди без дозволу і неконтрольовано випалюють суху траву, опале листя поблизу лісових масивів.
Через необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої рослинності вогонь перекидається в ліс і наносить великої шкоди.
Ослаблені пожежею дерева стають осередком розповсюдження шкідників і хвороб лісу, що приводять до загибелі інших насаджень.
Лісівники ДП «Ржищівський військовий лісгосп» нагадують , що спалювання сухої рослинності, листя, чагарників заборонено відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушники адмін. кодексу притягуються до адмін. відповідальності у вигляді штрафу.
Ліси – одне з основних багацтв нашої країни. Всі сфери народного господарства пов’язані з лісом і наша турбота про нього має бути всенародною.
Збільшення площі лісів стає чи не найголовнішим фактором збереження біорізноманіття. Боротьби з вітровою ерозією грунтів, протистояння катастрофічним явищам природи.
ДП «Ржищівський військовий лісгосп» звертається до всіх жителів і гостей Бориспільщини, а особливо сіл Сошників, Мирне, Старе і тих хто працює в лісі, проживаючих поблизу лісових масивів з проханням не випалювати суху трав’яну рослинність, не розпалювати вогнище в лісі і поблизу лісових масивів, а особливо в місцях глибокого залягання торфу, не забруднювати ліси побутовими відходами і сміттям.
При виявленні пожежі в лісі докладіть максимальних зусиль, щоб загасити пожежу, повідомити про пожежу лісову охорону лісгоспу, сільську раду, пожежну службу і самі візьміть активну участь у гасінні пожежі.
Бережіть ліс від пожеж!!!

Головний лісничий П.Б.Косюхно
ДП «Ржищівський
військовий лісгосп»