Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства
Гарячі лінії
Держлісагентство
Київське обласне та по м. Києву управління ЛМГ

ВИЇЗНА НАРАДА НА РОЗСАДНИКАХ

ВИЇЗНА НАРАДА НА РОЗСАДНИКАХ

Не зраджуючи започаткованим кілька років тому традиціям, минулого тижня було проведено виїзну нараду на лісових розсадниках нашого підприємства, в якій взяли участь директор ДП «Іванківський лісгосп» Калапац О.М., головний лісничий Баришполець Л.П, провідний інженер з лісових культур, лісничі та помічники лісничих восьми підпорядкованих лісництв.

Одними з найважливіших функцій нашого підприємства є вирощування, висаджування лісу та його збереження і охорона. То ж до вирощування стандартного садивного матеріалу кожен підрозділ підходить дуже виважено і відповідально.

Цьогоріч посіяно головної лісоутворюючої породи сосни звичайної на площі 2,642 га (2,51 га – посіви в лісових розсадниках, 0,132 га займають посіви в контрольованому середовищі), під посівами інших лісо -утворюючих порід (дуб, липа, клен, береза та ін.) зайнято 0,377 га. Витрачено на всю площу 2081 кг насіння (з них 211 кг насіння сосни звичайної, 1640 кг дуба звичайного)

Вирощування стандартного садивного матеріалу залежить від виконання певних правил, які ми застосовуємо на практиці:

  • вірно підібраний передпосівний обробіток насіння, шляхом снігування, а потім замочування в стимуляторі росту.
  • дотримання оптимальних термінів висіву насіння в грунт
  • вчасний післявсходовий обробіток сіянців препаратами від хвороб, застосування нових методів підживлення сіянців органічними стимуляторами росту на протязі всього вегетаційного періоду
  • своєчасне розпушування грунту, прополювання посівів для недопущення забур’яненості, полив сіянців в разі потреби тощо.

Як показує досвід, великим попитом серед місцевого населення користуються декоративні саджанці. Тому в цьому році, на вимогу часу, було закладено декоративні шкілки для вирощування самшиту, туї, ялівцю, ялини колючої блакитної форми і інших декоративних порід ще в трьох лісництвах та доповнили існуючі шкілки. Загалом цієї весни висаджено близько 10 тисяч штук декоративних саджанців.

Ми ще раз переконались, що такі виїзні наради дають позитивний результат. Отримавши та обмінявшись набутим досвідом тепер головним нашим завданням є збереження садивного матеріалу від несприятливих погодних умов(спеки, засухи тощо, які аж ніяк не сприяють активному росту сіянців).

Нечипоренко Н.О.
пр.інженер з лісових культур
ДП «Іванківський лісгосп»